tisktisk

Akce - Memoriál JUDr. Jiřího Čižinského 16.12.2013

zpět do rubriky

2. ročník Memoriálu JUDr. Jiřího Čižinského

Dne 16.12.2013 se konal tradiční vánoční turnaj DTJ Sparta Doly Kladno, pořádaný na památku dlouholetého předsedy oddílu jako 2. ročník Memoriálu JUDr. Jiřího Čižinského. Turnaje se zúčastnilo 12 členů oddílu a jako host Daniel Vojna z TSM Kladno.

Účastníci byli rozdělení do dvou skupin. Výsledky ve skupinách byly následující:

Skupina 1: 1. Vondráček 6 – 0, 2. Kunc 5 – 1, 3. Stanislav Vojna 4 – 2, 4. Tihan 3 – 3, 5. Lengál 2 – 4, 6. David Čižinský 1– 5, 7. Radek Plzák 0 - 6

Skupina 2: 1. Zdeněk Čižinský 5 – 0, 2. Vysoudil 4 – 1, 3. Pavel Vojna 3 – 2, 4. Miloš Plzák 2 – 3. 5. Cipra 1 – 4, 6. Daniel Vojna 0 – 5

Utkání o umístění:

Utkání o 5. místo S. Vojna – P. Vojna 3:1
            o 7. místo Tihan – M. Plzák 3:0
            o 9. místo Lengál – Cipra scr.
            o 11. místo D. Čižinský – D. Vojna 3:0

Semifinále: Vysoudil – Vondráček 3:1, Z. Čižinský – Kunc 3:2
Utkání o 3. místo: Kunc – Vondráček scr.
Finále: Z. Čižinský – Vysoudil 3:1

Turnaj měl velice dobrou úroveň a trval téměř 4 hodiny. Zápasy byly velmi dramatické, a to zejména obě semifinále. Největším překvapením turnaje byly výkony Standy Vojny, který ukázal svým mnohem mladším soupeřům, že ještě zdaleka nepatří do starého železa, a porazil postupně Iva Lengála, Jirku Tihana a svého syna Pavla. Rovněž Vašek Kunc hrál velice dobře a nad pozdějším vítězem vedl v semifinále 6:4 v 5. setu! Jen veliká bojovnost a hodně štěstí Zdeňka Čižinského v rozhodujících momentech otočily vývoj zápasu. Ve druhém semifinále se střetli Aleš Vondráček s Tomášem Vysoudilem, tedy hráči, kteří zaznamenali v posledním období největší výkonnostní vzestup. Aleš Vondráček se netajil přáním turnaj vyhrát a tak byla pro něj prohra v semifinále zklamáním. Po velkém boji se prosadil bojovný a houževnatý Tomáš Vysoudil. Ve finále se opakoval souboj ze skupiny. Zápas byl velice vyrovnaný a asi rozhodla koncovka 3. setu. Zdeněk Čižinský tak obhájil loňské vítězství a putovní pohár zůstane do příštího ročníku v Tuchlovicích.

Fotky z turnaje si můžete prohlédnout zde. Video z turnaje bude následovat.